Uložit do nákupního seznamu
Vytvoření nového nákupního seznamu

Lampy do obývacího pokoje

( počet produktů: 62 )

Salon je ústřední místností většiny domácností, slouží jako prostor pro odpočinek, setkávání a trávení času s rodinou a přáteli. Obvykle se jedná o prostorný, otevřený prostor, který kombinuje prvky pro volný čas s funkčními detaily a vytváří tak harmonické místo pro trávení času. Proto je správný výběr svítidel do obývacího pokoje klíčovým krokem při zařizování interiéru.

Jaké osvětlení zvolit do obývacího pokoje?

Osvětlení v obývacím pokoji hraje klíčovou roli při vytváření správné atmosféry. Může to být jak přirozené světlo přicházející okny, tak umělé světlo z okna stropní svítidla, svícny, nebo stojací lampy. Vhodně zvolené osvětlení může interiéru dodat charakter a zvýraznit důležité dekorativní prvky. Zde je několik klíčových prvků osvětlení v obývacím pokoji:

  • CELKOVÉ OSVĚTLENÍ - je hlavním zdrojem světla v obývacím pokoji, které zajistí rovnoměrné rozložení světla v celém prostoru, např. stropní svítidlo, jehož design a jas by měly odpovídat velikosti místnosti.
  • SPOTLIGHTING - se používá ke zvýraznění určitých oblastí nebo prvků v obývacím pokoji. Malé směrované zdroje světla mohou interiéru dodat nový rozměr tím, že osvětlí dekorativní prvky, jako jsou obrazy nebo knihy a drobnosti na policích.
  • ÚKOLOVÉ OSVĚTLENÍ - je osvětlení určené pro určitou činnost, například pro čtení, práci u stolu nebo zábavu. V obývacím pokoji to může být stolní lampa nebo stojací lampa s nastavitelným směrem světla, která poskytuje intenzivní světlo v určité oblasti.
  • DEKORATIVNÍ OSVĚTLENÍ - dekorativní osvětlení jsou prvky, které nejen poskytují světlo, ale jsou samy o sobě dekorativní a vytvářejí atmosféru. Mohou to být například křišťálové přívěsky lustry, které dodávají eleganci a přitahují pozornost.
  • CHYTRÉ OSVĚTLENÍ - moderní řešení umožňují programování a ovládání osvětlení pomocí chytrých telefonů nebo dálkových ovladačů. Díky tomu si můžete nastavit jas a barvu světla podle svých potřeb a nálady.

Je důležité si uvědomit, že je důležité udržovat rovnováhu mezi různými zdroji světla a umět upravit intenzitu požadovaného světla podle různých potřeb a nálad. Podívejte se na celou nabídku svítidel a osvětlení obývacího pokoje od společnosti Leddo!

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel