Uložit do nákupního seznamu
Vytvoření nového nákupního seznamu

Zářivky a trubice

( počet produktů: 409 )
LED zářivky
Lineární zářivky
LED zářivky S14s / S14d
LED trubice G23
LED trubice G24
LED trubice 2G7
LED trubice 2G11
Kompaktní zářivky
Startéry pro zářivky / trubice

Moderní osvětlení LED. Diody SMD zajišťují energetickou účinnost a dlouhou životnost, spotřebovávají o 50 % méně energie a zajišťují 4-5krát delší provoz, což znamená velké úspory při mnohahodinovém používání světla. Na rozdíl od plynových nevyzařují UV záření, vyznačují se nízkými emisemi CO2, absencí škodlivých látek a rychlým startem bez blikání. Nabízíme 8W, 16W, 20W a 36W LED trubicové lampy. Modely jsou k dispozici v teplých, studených a neutrálních světlých barvách. Díky širokému úhlu osvětlení vyzařují stejné množství světla jako jejich běžné protějšky.

Jak fungují LED zářivky?

LED zářivky je vybaven zářivkou, uvnitř které jsou umístěny LED diody. Mohou být napájeny z jedné nebo z obou stran, což závisí na jejich konstrukci. Je však důležité je na základě toho vhodně přizpůsobit prostředí. Zářivka obsahuje měnič, který snižuje napětí a přivádí ho do světelného zdroje. Pokud jsou dva vodiče - fáze a nulový vodič - připojeny pouze k jedné zásuvce, jedná se o jednostranný napájecí zdroj. Podobně, pokud vodiče procházejí celým krytem tak, že zasahují i do druhé patice, jedná se o oboustrannou LED žárovku.

Použití LED zářivek T8

LED zářivka T8 je v současné době jednou z nejoblíbenějších a nejrozšířenějších zářivek v oblasti osvětlení. Průměr trubky 26 mm. Dostal se do dílen, garáží i průmyslových provozů. Hlavní výhodou je, že světelný zdroj lze v případě poškození nebo opotřebení vyměnit, což je rozdíl oproti zářivkovým svítidlům. Porucha jedné zářivky nás nenutí vyměnit všechny, ale pouze tu, kterou je třeba vyměnit.

Zářivka T8 LED je k dispozici v několika délkách. Nejkratší bude 60 cm. Své uplatnění nachází jako doplňkové osvětlení a také v podhledech. Zářivka dlouhá 90 cm je poměrně vzácná a představuje kompromis mezi krátkými 60 cm zářivkami a již delšími 120 cm zářivkami. Určitě stojí za zvážení, pokud máte omezené možnosti instalace svítidel například kvůli malému prostoru. 120 cm dlouhá zářivka T8 LED je v současnosti nejuniverzálnější a nejčastěji volenou délkou ze všech. V průmyslových halách a dílnách se používají ještě delší zářivky - 150 cm. Jsou také nejsilnější.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel