Uložit do nákupního seznamu
Vytvoření nového nákupního seznamu

Kabely, prodlužovací kabely a rozbočovače

( počet produktů: 170 )
Prodlužovací šňůry pro domácnost, kancelář
Zahradní prodlužovací šňůry
Kabely / vodiče
Rozdělovače "zloději"

Velké množství elektrických spotřebičů znamená, že v zásuvkách často není dostatek místa pro jejich zapojení. Řešením tohoto problému je elektrické prodlužovací šňůry, bez kterých si dnes lze jen těžko představit používání více zařízení současně. Prodlužovací šňůry se používají v domácnostech, kde je nutné prodloužit stávající elektrickou zásuvku. Lze je však použít i v kancelářských a průmyslových zařízeních. V závislosti na svých potřebách se můžete rozhodnout pro různé modely zařízení.

Elektrické prodlužovací kabely - na co se zaměřit při jejich výběru?

Elektrické prodlužovací kabely, které se používají v domácnostech, se obvykle dodávají ve dvou variantách. Jedním z nejoblíbenějších modelů jsou lamelové modely, které mají další prostory pro připojení zařízení. Elektrické prodlužovací šňůry s více zásuvkami v závislosti na výrobci se liší počtem zásuvných míst. Ty nejjednodušší mají obvykle dvě nebo tři místa, ty složitější pět nebo více.

Při výběru prodlužovacího kabelu je vhodné zvážit místo v domě, kde bude používán. Velmi důležité je maximální zatížení, kterému může být vystaven. Důležitá je také tloušťka kabelu. Čím vyšší je odpor a čím silnější je kabel, tím je bezpečnější. Elektrické prodlužovací šňůry s více zásuvkami jsou k dispozici také ve variantách s dalším příslušenstvím, jako jsou:

  • přepěťová pojistka,
  • konektory USB,
  • přídavný vypínač pro odpojení napájení v liště.

Majitelé zahrádek si dobře uvědomují, že je třeba sekat trávu nebo provádět jiné úklidové práce, aby se o tento prostor postarali. K tomuto účelu se často používá elektrické nářadí napájené ze sítě. Elektrické prodlužovací šňůry s navijákem byly přizpůsobeny pro práci venku s výkonným zařízením. Vždy však nezapomeňte kabel odvinout z cívky, jinak se může kabel přehřát a poškodit.

IdoSell Trusted Reviews
4.71 / 5.00 7 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-07-16
Vše v pořádku, rychlé doručení a naprostá spokojenost se zbožím
2024-07-12
Vše na jedničku
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel