Uložit do nákupního seznamu
Vytvoření nového nákupního seznamu

Zahrada a terasa

( počet produktů: 145 )

Osvětlení pro okolí zahrady a domu je důležitým prvkem, který dodává venkovním prostorám atmosféru a funkčnost. Různá svítidla, lucerny nebo reflektory, které jsou k dispozici v našem obchodě, nejenže zvýrazní architekturu zahrady, ale také vytvoří příjemnou atmosféru ve večerních hodinách. Výběrem správného osvětlení můžete také účinně eliminovat potenciální nebezpečí a zajistit, aby vaše terasa a zahrada byly bezpečné i po setmění. Najděte dokonalé řešení, které nejen osvětlí váš venkovní prostor, ale také mu dodá šarm a jedinečný charakter.

Kouzlo světla v zahradě: Jak dobře osvětlit zahradu?

Zahradní osvětlení plní řadu funkcí a významně přispívá k bezpečnosti a estetice okolí domu. Vhodně zvolené osvětlení vnějších chodníků zlepší viditelnost při odchodu nebo vjezdu do objektu, stejně jako bezproblémový pohyb autem po setmění. Za zvážení stojí také dekorativní osvětlení pro odlišení vybraných prvků zahrady, které bude zahrnovat nízkonapěťové reflektory nebo světelné koule. Vnější stěny domu lze naopak osvětlit pomocí fasádních svítidel (rovněž se zabudovanými senzory), která se vyznačují vysokou odolností proti poškození a vlhkosti, což z nich činí ideální volbu pro venkovní použití.

Z jakých lamp si můžeme vybrat?

  • Fasádní svítidla/stínidla - Určeno pro instalaci na stěny budov, ploty nebo sloupy. Poskytují cílené osvětlení, ideální pro označení vchodů nebo vytvoření atmosférického osvětlení. K dispozici také se soumrakovými a pohybovými senzory.
  • Stropní/závěsná svítidla - Ideální pro instalaci pod stříšku, na verandu nebo do altánu. Jsou vhodné pro vytvoření útulných zákoutí a přispívají k estetice prostoru.
  • Stolní lampy - Poskytují přenosný zdroj světla, ideální pro venkovní večerní setkání. Obvykle na solární nebo bateriové napájení.
  • Dekorativní svítidla - Nabízejí různé designy a formy, které dále zdobí venkovní prostor. Mohou být napájeny solárně nebo z baterií a mohou být decentním dekorativním prvkem na zahradě nebo terase.
  • Světelné sloupky - Ideální pro vyznačení hranic cest, příjezdových cest nebo zahradních uliček. Nabízejí praktické a estetické osvětlení a zároveň zvýrazňují krajinné prvky.
  • Zahradní lucerny - V závislosti na stylu dodávají zahradě klasický nebo moderní ráz. Jsou určeny především pro plochy větších rozměrů, dodávají zahradě eleganci a zvýrazňují její architektonické detaily.
  • Zapuštěná svítidla - Ideální pro nenápadné, skryté zdroje světla na cestách nebo terasách. Zajistěte nenápadné osvětlení a minimalizujte dopad na estetiku prostoru.
  • Světla pro jezírka - Určeno k osvětlení zahradních jezírek. Nabízejí měkké, rozptýlené světlo a vytvářejí malebné osvětlení vodních prvků v zahradě.
  • Vnější světla - Používají se k soustředěnému osvětlení určitých oblastí, například rostlin nebo architektonických prvků. Perfektní pro zvýraznění toho, co potřebujeme zvýraznit.

IP ve venkovním osvětlení: Klíč k odolnosti a bezpečnosti

Dalším důležitým kritériem je stupeň ochrany (IP), která je přizpůsobena vnějším podmínkám. Například lampy umístěné nad rybníkem vyžadují jinou ochranu před vlhkostí než lampy umístěné na kryté terase. Proto je pro odolnost a životnost svítidla ve venkovním prostředí rozhodující správný stupeň ochrany.

IdoSell Trusted Reviews
4.71 / 5.00 7 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-07-16
Vše v pořádku, rychlé doručení a naprostá spokojenost se zbožím
2024-07-12
Vše na jedničku
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel